Průběh prodeje

Průběh prodeje investičních a pamětních mincí ČNB přes HK mince

Zlaté a stříbrné mince emituje (vydává) Česká národní banka v přesně stanovených termínech (najdete je v sekci Plán emise). Většina mincí je vyprodána ještě před jejich emisí. Proto doporučujeme mince předplatit či rezervovat, tím si je závazně objednáte. Ihned po emisi platidla Českou národní bankou do oběhu vám mince doručíme na zvolenou adresu.

Objednávkové období se uzavírá necelý rok před plánovanou emisí. Po vydání lze mince koupit za tržní cenu.

Každou minci obdržíte v ochranné plastové kapsli vloženou do originální krabičky ČNB. Přiložený bude certifikát pravosti ČNB. Mince posíláme Českou poštou jako cenné psaní.

Předobjednávka mincí

Předobjednat si můžete stříbrné mince v nominální hodnotě 200 Kč. Předobjednávka je podmíněna uhrazením zálohy 200 Kč za každou objednanou minci na základě námi vystavené faktury. Po zaplacení vám bude mince rezervována až do data emise.

Zhruba týden před plánovanou emisí vystavíme a odešleme konečnou fakturu na prodejní cenu mince (s odečtením zaplacené zálohy). Platbu za fakturu je třeba uhradit tak, aby aby byla připsána na náš účet do dne emise. Nejpozději 7 dní od vydání svou minci obdržíte jako cenné psaní.

Konečná cena stříbrné mince je emisní cena stanovená Českou národní bankou + 10 % smluvní provize.

Dočasně nedostupné mince

Jako dočasně nedostupné jsou označeny mince s naplněným počtem předplatitelů podle plánovaných emisí. Stav trvá až do potvrzení objednaného množství Českou národní bankou. Může se stát, že plánované emise budou pokráceny, proto není možné v tomto období přijímat objednávky.

Rezervace zlatých a stříbrných mincí

Rezervaci dané mince spustíme v okamžiku, kdy Česká národní banka potvrdí množství objednaných mincí. Rezervace pokračuje až do vyprodání potvrzeného množství.

Rezervace zlaté mince v hodnotě 5 000 Kč je podmíněna úhradou zálohy ve výši 5 000 Kč za každou objednanou minci. Po zaplacení vám bude mince rezervována až do data emise. Zhruba týden před plánovanou emisí vystavíme a odešleme konečnou fakturu na prodejní cenu mince (s odečtením zaplacené zálohy). Platbu za fakturu je třeba uhradit tak, aby aby byla připsána na náš účet do dne emise. Nejpozději 7 dní od emise svou minci obdržíte.

Rezervace stříbrné mince v hodnotě 500 Kč je podmíněna úhradou zálohy ve výši 1 000 Kč za každou objednanou minci. Po zaplacení vám bude mince rezervována až do data emise. Zhruba týden před plánovanou emisí vystavíme a odešleme konečnou fakturu na prodejní cenu mince (s odečtením zaplacené zálohy). Platbu za fakturu je třeba uhradit tak, aby aby byla připsána na náš účet do dne emise. Nejpozději 7 dní od emise svou minci obdržíte.

Prodej zlatých a stříbrných mincí

Po emisi nabízíme nerezervované mince za běžnou tržní cenu.

Zpět do obchodu